Międzynarodowy Dzień Archiwów

Artykuły

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Archiwów - lekcja archiwalna "Ja i moje korzenie"

Międzynarodowy Dzień Archiwów - lekcja archiwalna "Ja i moje korzenie"

9 czerwca 2020

Młodzież zapraszamy do skorzystania z naszej lekcji archiwalnej "Ja i moje korzenie".

Czym jest genealogia? Jak tworzyć własne drzewo genealogiczne? Gdzie możemy szukać informacji o naszej rodzinie? Odpowiedzi na te pytania,  a także wiele innych, staramy się udzielić poprzez dzisiejszą lekcję. Mamy nadzieję , że stanie się ona zachetą do poznawania korzeni rodzinnych tworzących naszą historię.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Archiwów - "Kącik malucha"

Międzynarodowy Dzień Archiwów - "Kącik malucha"

9 czerwca 2020

Z okazji Międzynarodowego dnia Archiwów nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych odbiorcach. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kolorowanki z naszego zasobu. Pokolorujcie razem z nami specjalnie wybrane pocztówki stanowiące część zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Archiwów - wystawa wirtualna "Najstarsze dokumenty z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu"

Międzynarodowy Dzień Archiwów - wystawa wirtualna "Najstarsze dokumenty z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu"

9 czerwca 2020

W Międzynarodowy Dzień Archiwów chcemy Państwu przypomnieć również wystawę poświęconą najstarszym dokumentom przechowywanym w przemyskim zasobie. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Archiwów - wystawa wirtualna "Urodzeni 13 maja - artyści nietuzinkowi"

Międzynarodowy Dzień Archiwów - wystawa wirtualna "Urodzeni 13 maja - artyści nietuzinkowi"

9 czerwca 2020

13 dzień miesiąca często kojarzy się pechowo, ale czy w rzeczywistości taki jest? Chcemy Państwu przedstawić wystawę opartą o twórczość dwóch wybitnych osób urodzonych właśnie 13 - Teodora Axentowicza oraz Zofii Stryjeńskiej. Artyści, choć w innych miejscach i czasie, urodzili się 13 maja. Zarówno Teodor Axentowicz jak i Zofia Stryjeńska związani byli z Krakowem i Zakopanem, a ich twórczość doceniono w artystycznym świecie, wyróżniając wieloma nagrodami. Zapraszamy zatem Państwa do wspólnej przygody z ich sztuką.

Przejdź do - Międzynardodowy Dzień Archiwów - wystawa wirtualna "A może w góry?"

Międzynardodowy Dzień Archiwów - wystawa wirtualna "A może w góry?"

9 czerwca 2020

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Archiwów, zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania. Jedną z naszych propozycji na ten dzień jest wystawa wirtualna "A może w góry?". Przeniesiemy Państwa w wyjątkowe, urokliwe miejsca, gdzie gwiazdy świecą nisko, a serce mocniej bije. Nasza krajoznawcza wycieczka oparta została o archiwalia z zasobu Archiwów Państwowego w Przemyślu oraz materiały pozyskane w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej.

Przy tej wyjątkowej okazji przypominamy również, że projekt realizowany jest także w bieżącym roku oraz zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi prywatnymi archiwaliami.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Archiwów 2020

Międzynarodowy Dzień Archiwów 2020

4 czerwca 2020

W dniu 9 czerwca zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Archiwów. Tegoroczne obchody będą miały inny charakter niż dotychczas, gdyż ze wględu na istniejącą sytuację, w całości odbędą się on-line. W tym dniu zaprezentowane zostaną wystawy on-line o różnorodnej tematyce, dla uczniów przygotowana zostanie lekcja archiwalna, która w formie mp4 do obejrzenia będzie na facebooku Archiwum. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych "Archiwistach", zawsze z zaciekawieniem odwiedzających naszą instytucję, którzy będą mogli "pokolorować" nasze archiwalia na specjalnie przygotowanych  kolorowankach.

Zapraszamy zatem wszystkich, od najmłodszych do najstarszych, do wspólnego świętowania nie tylko Międzynarodowego Dnia, a przypadającego w dniach 8-14 czerwca 2020 r. Międzynarodowego Tygodnia Archiwów!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-02
Data publikacji:2020-06-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sebastian Jaśkiewicz
Liczba odwiedzin:6147