Jesteś tutaj: Start / Wystawy

Wystawy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wystawa wirtualna "W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II"

Wystawa wirtualna "W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II"

15 października 2020

16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła został wybrany 264. następcę św. Piotra. Jan Paweł II był pierwszym od 1522 r. papieżem spoza Włoch. Wybór papieża Polaka stanowił niezwykłe wydarzenie w dziejach świata, stajac się ważnym momentem w polskiej historii. Słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi" pozostają w pamięci wielu z nas podkreślając ten wyjątkowy pontyfikat.

w 42 rocznicę wyboru papieża Polaka pragniemy zaprezentować Państwu wystawę, choć w niewielkim stopniu, pielęgnującą pamięć o Janie Pawle II i Jego wyjątkowych pielgrzymkach do Ojczyzny.

Przejdź do - "Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów" - wystawa on-line

"Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów" - wystawa on-line

30 września 2020

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line "Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów". Stanowi ona zwieńczenie realizowanego w latach 2019-2020 projektu "Archiwa Rodzinne Niepodległej", ukazując jednocześnie bogactwo domowych archiwaliów. Przedstawione zostały na na niej kolekcje utworzone z oryginałów przekazanych do naszego zasobu. W ramach projektu część uczestników podzieliła się z nami również materiałami w formie skanów, zachowując swoje cenne dokumenty w domowych archiwach. Wszystkim Draczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za uczestnictwo w projekcie, a niezdecydowanych zapraszamy do udziału w nim.

Wystawa dostępna jest również w wersji sacjonarnej przed budynkiem Archiwum Państwowego w Przemyślu oraz w wersji animowanej na kanale youtube.

Przejdź do - Wystawa wirtualna "W setną rocznicę Cudu nad Wisłą"

Wystawa wirtualna "W setną rocznicę Cudu nad Wisłą"

14 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska uznana została za jedną z przełomowych bitew w historii. Zatrzymała marsz rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią,  jednocześnie decydując o zachowaniu niepodległej Polski. W tym roku przypada 100 rocznica "Cudu nad Wisłą" zapraszamy zatem Państwa do obejrzenia naszej wystawy poświęconej 18 przełomowej bitwie w dziejach świata.

Przejdź do - Wystawa wirtualna "Święto Morza"

Wystawa wirtualna "Święto Morza"

16 lipca 2020

Pomysł na zapoczątkowanie "Święta Morza" wyszedł z kręgów Ligi Morskiej i Kolonialnej. Pierwszy raz obchodzone było w roku 1932 stając się tradycją, która na stałe zagościła w kalendarzu nadmorskich imprez. Święto kojarzone jest przede wszystkim z terenami nadmorskimi. Ciekawostką jest jednak to, że  w latach 30 ubiegłego stulecia obchodzone było również w samym Przemyślu. Organizatorzy  Święta Morza z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowywali jego obchody, w których uczestniczyła znaczna część mieszkańców miasta.

 

Czytaj więcej o: Wystawa wirtualna "Święto Morza"
Przejdź do - Wystawa wirtualna "Pora na wakacje"

Wystawa wirtualna "Pora na wakacje"

26 czerwca 2020

Dziś dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Drugie półrocze nauki, ze względu na panującą pandemię COVID-19, przybrało zupełnie inny, dotąd nieznany charakter. W obliczu nauki zdalnej odnaleźć musieli się  nauczyciele, uczniowie i rodzice. Z tego względu koniec bieżącego roku szkolnego ma tym bardziej wyjątkowy charakter. Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych i zdrowych wakacji. A wraz z nimi zachęcamy do obejrzenia przygotowanej przez nas wystawy poświęconej właśnie "Porze na wakacje". Zapraszamy do zwiedzenia razem z nami pięknych miejsc naszego kraju. Tym, którzy jeszcze nie zaplanowali, choć krótkiego odpoczynku, może w ten sposób podpowiemy, gdzie warto pojechać. Oczywiście na wystawie nie zabrakło urokliwego Przemyśla, do którego serdecznie zapraszamy. Podczas zasłużonego odpoczynku szczególnie  pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Wystawa przygotowana została w oparciu o materiały pozyskane w roku 2019, w ramach projektu "Archiwa Rodzinne Niepodległej". Realizowany jest on również w roku bieżącym. Zachęcamy do podzielenia się z nami domowymi archiwaliami i włączenia się do II edycji projektu.

Przejdź do - Wystawa wirtualna "W ramionach taty"

Wystawa wirtualna "W ramionach taty"

23 czerwca 2020

Już od 55 lata obchodzimy Dzień Ojca, przypadający w Polsce 23 czerwca. Święto to jest wyrazem szacunku i wdzięczności, możliowścią podziękowania za ojcowską cierpliowść, odwagę i zrozumienie. Dzień Ojca zapoczątkowany został w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1910 r. i razem z Dniem Matki stał się jednym z najbardziej wyjątkowych Świąt w roku. My również nie zapominającym o tym Święcie prezentujemy Państwu wystawę "W ramionach Taty",  a wszystkim Ojcom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-24
Data publikacji:2015-03-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:31102