Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Kolejny dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów

14 czerwca 2017

W kolejnym dniu świetowania archiwstów (9 czerwca) naszą instytucję odwiedzili uczniowe ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Przemyślu pod opieka Pani Katarzyny Skotnickiej oraz uczniowe ze Szkoły Podstawowej Nr 15. Tradycją stało się już, że uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu zawsze chętnie odwiedzaja nasze Archiwum. Tym razem także licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i gościliśmy klasę Vb wraz z nauczycielami: Panią Moniką Płatko oraz Panem Marcinem Dumą, klasę II d wraz z opiekunem, Panią Elżbieta Czycz oraz klasę II c z Panią Alicją Trelą. Uczniowie zapoznali sie z funkcjonwaniem Archiwum i rolą jaką spełnia, zwiedzili dostępne wystawy oraz zapoznali się z najstarszymi dokumentami z zasobu, przy okazji poznając sekcję magazynową. Wiele pozytywnych wrażeń dostarczył pokaz czerpania papieru i wyciskania pieczęci lakowych przeprowadzony w pracowni konserwacji. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja materiałow archiwalnych w formie teatru obrazkowego zaprezentowana przez Rafała Paśko, przedstawiciela przemyskiego Teatru S.A.N. Wplecione w fabułę bajki, archiwalne pocztówki i fotografie, pozwoliły na wędrówkę po śladach historycznego Przemyśla, na nowo odkrywając jego piękno i wzbudzając podziw publiczności.

Czytaj więcej o: Kolejny dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów

INFORMACJA

13 czerwca 2017

Archiwum Państwowe w Przemyślu uprzejmie informuje, że zgodnie z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 roku dla pracowników urzędów administracji rządowej, dni: 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia będą dniami wolnymi od pracy.

W zamian, urzędy będą otwarte w soboty: 13 maja, 24 czerwca i 9 września. 

Czytaj więcej o: INFORMACJA
Przejdź do -

Rozpoczęcie obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów

12 czerwca 2017

W dniu 8 czerwca, Archiwum Państowe w Przemyślu, rozpoczęło obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów. Po uroczystym przywitanu gości przez Dyrektor Archiwum, Annę Nowak, prelekcję Katastry jako sposoby ewidencji gruntów w monarchii habsburskiej wygłosił Pan Daniel Nowak. Następnie została otwarta wystawa Solina i Myczkowce...Zatrzymane w kadrze. Zaprezentowane zdjęcia pochodzą ze zbiorów prywatnych Pana Zbigniewa Kozickiego, który opowiadał osobiście na pytania zebranych gości odnośnie budowy zapór w Solinie i Myczkowcach. Ekspozycja dodatkowo została uzupełniona materiałami archiwalnymi ze zbiorów naszego Archiwum.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów
Przejdź do -

Dzień Dziecka w Archiwum

1 czerwca 2017

Dzieci z Przedszkola Nr 13 w Przemyślu świętowały w naszym Archiwum Dzień Dziecka. Zwiedziły stałą ekspozycję Co kryje przemyskie Archiwum?, a następnie zapoznały się z pracą w drukarni. Wiele wrażeń dostarczyła wizyta w pracowni konserwacji z uwagi na znajdujące się tam urządzenia, które maluchy mogły same przetestować. Zobaczyły także magazyny i zapoznały się z najstarszymi dokumentami z naszego zasobu.

 

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w Archiwum
Przejdź do -

Wizyta przedszkolaków ze Społecznego Przedszkola Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Przemyślu

31 maja 2017

W dniu 30 maja nasze Archiwum odwiedziły przedszkolaki ze Społecznego Przedszkola Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Dzieci zobaczyły wystawę „Co kryje przemyskie Archiwum?”, a następnie odwiedziły pracownię konserwacji, gdzie uczestniczyły m. in. w pokazie czerpania papieru oraz zapoznały się z niektórymi narzędziami konserwatorskimi. Wiele emocji dostarczyła także prezentacja oryginalnych dokumentów oraz zwiedzanie magazynów.

 

Czytaj więcej o: Wizyta przedszkolaków ze Społecznego Przedszkola Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Przemyślu

Informacja

31 maja 2017

Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją Międzynarodowego Dnia Archiwów, pracownia naukowa w dniach 8 - 9 czerwca 2017 r. (tj. czwartek i piątek) będzie nieczynna. W czwartek (8.06.2017) nie będzie również dyżuru popołudniowego.

Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej o: Informacja